Shunyashunya Yoga Shala
Main Image

OÜ Shunyashunya on Eestis 2013 aastal asutatud väikeettevõte ja ühtlasi ka Eesti esimene online joogakool.

Meie eesmärgiks on pakkuda joogidele toredat, taskukohast ja individualiseeritud kogemust, mis võimaldaks neil avastada jooga praktikaid ja neid tõhusamalt õppida. Shunyashunya toimib annetustel, kuna usume, et jooga peaks olema kõigile kättesaadav.

Shunya on budismi ja veeda õpetustest pärinev põhimõte. Sanskriti keeles tähendab see sõnu "null", "tühjus", "lünk", "tühi koht", ent sel on sügav filosoofiline tähendus.

India mõtteviisis on null numbritest kõige võimsam, kuna see peegeldab taassündi, energiavoogu ja -muundumist. Budismist teame, et seda kontseptsiooni peetakse kõige olemasoleva tõeliseks olemuseks. See tähendab ainsat konstanti, mis eksisteerib, kuid mis on samas maskeeritud kõigi nähtuste, välimuste, identiteetide ja ainete lõppematu muutumisega. See põhimõte viitab ka tühjuse seisundile, mis on loomuldasa piiritu ja piiranguteta ning seega omab lõputut potentsiaali.

Niisiis tõlgendame shunyashunya-t kui "sisukat tühjust". Osho on kasutanud imelist metafoori, et seda kirjeldada:

"Shunya on nagu taevas - puhas teadvus. Sa ei saa seda puudutada, kuigi Sa selles elad. Sa ei näe seda, kuigi Sa ei saa kunagi selleta olla. Sa eksisteerid selles; just nagu kala eksisteerib ookeanis, eksisteerid Sina ruumis, Shunya-s. Shunyavada tähendab, et kõik tõuseb ei millestki."
- Südamesutra, pt. 2: Alistumine on mõistmine

Posts
Created Type
Title
2014 Feb 13 Location Shunyashunya Jooga Shala