02.04.2014
Räni - Elu element
Artikkel

RÄNI (Silicium) - Elu Element.

Mitte üks organism ei suuda eksisteerida ilma ränita, on öelnud V.I.Vernadski (1863-1945), tunnustatud Vene mineraloog, geokeemia ja biogeokeemia rajaja, noosfääri õpetuse arendaja.

Elu ei saa eksisteerida ilma ränita- seda tõestas ka keemiaprofessor Adolf Butenant 1939 aastal ja pälvis oma uurimuste eest Nobeli preemia.
Ka Stokholmi Nobeli Komitee kuulutas juba 1978.a. RÄNI inimorganismile eriti tähtsaks elemendiks.

Kooli keemiaõpikutes on öeldud: ...räni on erakordselt tähtis pooljuht materjal, mida kasutatakse mikroelektroonika seadmetes ja mitmesuguste mikroskeemide valmistamiseks. Teda kasutatakse päikesepatareides, kuna suudab muuta päikese energia elektrienergiaks, kasutatakse mitmeotstarbeliste eri tüüpi ekraanide/ kuvarite valmistamisel jne.
Keemiliste elementide perioodilise süsteemi 104 elemendi seas on ränil eriline osa. Ta on - piesoelement. Ta suudab muuta ühte tüüpi energia teiseks. Mehhaanilise energia elektriliseks, valgusenergia soojusenergiaks jne.

Just räni baasil toimub nii kosmoses kui Maal energeetilise informatsiooni vahetus. Kui me vaatame tähtede, Kuu või Maa keemilist koostist, siis kõige levinumaks selles maailmas on hapnik - 47 %, teisel kohal on räni - 29,5 %, ning ülejäänud elementide osa on tunduvalt väiksem.

Spektraalanalüüsi andmetel: igapäevastes produktides, mida endast eritab terve inimese organism, on ränisisaldus - 4,7 %. Kuna inimese kehas räni kaheksakordselt võtab osa elutagamise protsessidest, siis see peidetud osavõtu protsess annab: 4,7x8=37,6 %. St ligi 38 % meie tervisest või elutegevusest baseerub otseselt ränil. Räni puudujäägil inimese organismis saab häiritud ainevahetuse protsess, kuna üle 70 muu elemendi omastamine organismi poolt on energeetiliselt reguleerimata.

Maakoores on räni 29,5 %, kaltsiumi 2,96%. Räni leidub liivas, savis, vees, mudas, poris, taimedes, kus kõige rohkem on terades, juurikates jne. Räni on ka kõikjal pinnases. Räni puudumine pinnases teeb sellest viljakandmatu maa. Selline maa ei suuda akumuleerida Päikese energiat ja anda seda edasi kasvavatele taimedele. Seda suudab vaid räni.

Mineraalide koostises põhiline osa on ränioksiididel. Just räni on kristallvõrede põhielement nendel mineraalidel, mis võtavad kristallidega vastu päikeseenergiat, et seda genereerida maapealsete protsesside tarbeks.

Looduses kõige enam levinud räniühend on ränidioksiid - SiO2. Puhtal kujul on ta musta värvi, kuid mitmesuguste metallide –raud, vask, kloor jne -lisanditega esineb värve kuni erkkollaseni välja. See on terve rida kivimeid ja poolvääriskive: mäekristall, kaltsedon, ahhaat, jaspis, tulekivi, ametüst, tsitriin, topaas jne.

Must ränikivi moodustus juba kriidiajastul elusorganismide kolooniate väljasuremisel, säilitades enda koosseisus nende skeletid ja karbid. Ta tekkis soojades veekogudes, kui tekkisid meile tuttavate eluvormide eellased. Teadlased kinnitavad, et orgaanilised jäägid ränis – need on unikaalsed biokatalüsaatorid, mis on suutelised ümber töötama valgusenergiat ja kümneid kordi kiirendama oksüdeerimis-taastumisreaktsioone meie kehas. Need bioloogilised ained on baasiks, et ehitada keerulisi orgaanilisi ühendeid - elusorganismi põhialuseid – klorofülli ja hemoglobiini. Vesilahused, mis moodustuvad ümber räni, mängivad ääretult olulist rolli kõige elava arengus ja mõjuvad soodsalt organismile.

Ränivees toimub struktuurse veesüsteemi moodustumine vedelate räni kristallide elektrilise võrguga nii, et selles pole ruumi patogeensetele, mittesümbiootilistele mikroorganismidele ja võõrastele keemilistele elementidele. Räni on elu element. Tema normaalne sisaldus inimese organismis on tervise võti.

Vastavalt biokeemikute uurimustele kasutatakse räni inimese organismis kaheksakordselt, võttes osa erinevatest reaktsioonidest kui katalüsaator, "energiaandja". Peale kaheksakordset kasutamist organism väljastab räni. Kui räni sisaldus organismis ei täiene pidevalt toidu ja veega, siis elu lahkub sellest organismist.

Inimorganismis elementaarsel tasandil räni "kuuleb" aju ja kontrollib kasvamise ja arenemise "tehnoloogiat" alates rakumembraanide loomisest kuni sidekoe, luude, kõõluste jne formeerimiseni.

Räni, tänu oma keemilistele omadustele, loob elektriliselt laetud süsteemid. Neil on omadus "kleepida" enda külge viirused, haigust tekitavad mikroorganismid – need, mis pole omased inimorganismile ega ela temaga sümbioosis. Räni kolloidsüsteemide valikuline "kleepimise" võime on absoluutselt unikaalne. Viirused, bakterid, seened ja muud patoloogilised mikroorganismid imetakse nendesse kolloidsetesse moodustitesse elektrilise külgetõmbe jõuga nii veres kui soolestikus. Tüüpilised inimsoolestiku asukad, nagu näiteks soolekepike, piimhappe kepike jne. ei oma võimet kleepuda räni kolloidsüsteemide külge ja jäävad rahulikult soolestikku. See on väga tähtis seedetrakti normaalseks tööks.

Eriti vajavad räni sisaldavaid produkte rasedad naised, rinnaga toitvad naised ja lapsed. Nende räni vajadus on mitu korda suurem, kui tavalisel täiskasvanud inimesel, sest noores kasvavas või arenevas organismis alles formeerub sidesüsteem aju-keha. Räni on peamine side-struktuurelement inimese organismis. Paljud teadlased kinnitavad, et räni võtab osa kaltsiumi, kloori, fluoori, naatriumi, väävli, alumiiniumi, tsingi, molübdeeni, mangaani, koobalti ja teiste elementide metabolismis. Umbes 70 elementi organismis ei omastu õigesti kui räni ei jätku.

Kõige enam inimese keemilises koostises on - hapnikku, siis tuleb räni ja alles pärast seda kõik ülejäänud elemendid. Elusa looduse osas on kõige enam uuringuid ja ka vastavalt sellele kogutud teadmisi pühendatud süsinikule, aga tema osa moodustab u 10%, räni 29,5%.

Räni on element, mis määrab ära painduvate struktuuride omadused – kõõluste sidekoed, soonte seinad, mao-soolestikutrakt, luuümbris, kõhr, liigeste vedelik. Eriti tundlikud ja olulised süsteemid- südameklapid, sulgurlihased, veenisüsteemi tagasivoolu klapid sõltuvad ränist. Eriti rikkad on räni poolest küüned, juuksed ja nahk.

DIATOMACEOUS EARTH – 89% ränidioksiid - SiO2

Järgnev toode ja informatsioon ei ole kooskõlastatud ja heaks kiidetud toidu- ja ravimiameti poolt, ei pretendeeri absoluutsele tõele ja on kirjutatud vaid üldharival eesmärgil, ei oma ettekirjutavat, soovituslikku, diagnoosivat ega ravivat tähendust. Terviseprobleemidega, lapseootel ja rinnaga toitvatel emadel konsulteerida arstiga. Sina ja ainult sina oled vastutav, kui valid kasutada terviklikult või osaliselt alljärgnevat informatsiooni. Sina ja ainult sina oled vastutav oma tervise eest.

Räni on tähtsaim mineraal inimese tervise tagamisel.

DE (Diatomaceous Earth) on naturaalne, orgaaniline ränidioksiid ja ei ole ohtlik ega mürgine. DE on kogutud puhastest mageveekogudest. DE on mikroskoopiliste koorikloomade fossiilsed jäänused, mis on loodud ainuraksete taimede – ränivetikate (diatom-ik) poolt.
DE sissevõetuna, omab kolme peamist toimet:

1. See silinder omab väga suurt negatiivset laengut. Kui miljonid sellised silindrid liiguvad läbi mao ja seedetrakti, tõmbavad ja seovad silindrid enda sisse bakterid, seened, ainuraksed, viirused, endotoksiinid, pestitsiidid, ravimite jäägid, raskemetallid (positiivse laenguga) ja seejärel kogu „kraam" elimineeritakse.

2. DE on väga tugev. Tugevusskaalal teemandi tugevus on 9, DE-l 7. See on oluline, sest kõik need miljonid tillukesed tugevad ja teravate servadega silindrid läbivad soolestiku ja „kaabitsevad" sooleseinad puhtaks.
Pärast mõnekuulist DE kasutamist ei ole sooleseinad enam kaetud šlaki, lima jne kihiga. Selle tulemusel vabaneb keha mürkainetest, mis oleksid sooleseinast verre imendunud, paraneb toitainete imenduvus. Jämesool ja tema toimimine on esmase tähtsusega tervise tagamisel ja seda on võimatu ületähtsustada.

3. Teatud kogus DE-d imendub vere kaudu ka kehasse kui räni.

Veel mõningad valdkonnad, kus DE toimib:

• Aitab kahjutuks teha halbu rasvu.
• Alaneb halva ja tõuseb hea kolesterooli tase
• Normaliseerub vererõhk.
• Parandab liigeste liikuvust, aitab reumatismi korral
• Aitab osteoporoosi korral
• Aitab langetada kaalu
• Suurepärane sisemine kosmeetiline vahend- taastab ja noorendab nahka, juukseid, küüsi. Kollageeni põhikomponent on räni ja kollageen on „liim", mis hoiab meid koos, kui kehas on piisavalt räni glükoosamiinglükonaasi, on kollageenil noorendav toime.
• Räni aitab nahaprobleemide ja –vigastuste, sealhulgas, lööve, paised, akne, paksendid, soolatüükad, ekseem, põletused, psoriaas, haavandid jne korral
• Tugevdab hambaid ja igemeid
• Mõjub hästi hingamisteedele, paraneb kopsude ja bronhide töö
• Vähendab menopausi sümptomeid
• Stimuleerib neerude ja kusepõie tööd
• Stimuleerib lümfisüsteemi
• Stimuleerib ainevahetust ja annab energiat
• Töötab koos antioksüdantidega ja on võimas vananemisvastane vahend
• Aitab hemorroidide puhul
• Vähendab peavalusid
• Stimuleerib immuunsüsteemi

Päevane räni vajadus täiskasvanud inimesel on 20-30 mg. Food Grade DE päevane kogus on 1-2 keskmise kuhjaga supilusikatäit segatuna vee, mahla, jogurti või muu vedelikuga. DE-l ei ole maitset, jook jääb lihtsalt veidi „kriidine".
Lisa ka lemmikloomade toidu hulka ja lillepotti või –peenrale!!!

www.ainarleppik.com

 

 

 

 

Sarnastel teemadel